Klimatyzacja

Klimatyzacja do Twojego domu, czy mieszkania powinna spełniać 3 najważniejsze warunki:  

 

 • cicha praca,
 • energooszczędność
 • pełen komfort nawiewu zimnego lub ciepłego powietrza


 

Fakty na temat klimatyzacji:

 1. Klimatyzacja przeziębia:
  Przy użytkowaniu klimatyzacji należy stosować takie same zasady, jak przy korzystaniu z innych urządzeń, np. wentylatora lub wiatraka. Przebywanie bezpośrednio pod strumieniem bardzo zimnego powietrza może doprowadzić do przeziębienia, niezależnie od jego źródła. Dlatego właśnie nowoczesne klimatyzatory są wyposażone w funkcje pozwalające na sterowanie nawiewem na różne sposoby. Różnica temperatur między pomieszczeniem, a zewnątrz nie powinna wynosić więcej niż 8 stopni Celsjusza.
 2. Nie wolno instalować klimatyzacji w pokojach dziecięcych:
  Klimatyzację jak najbardziej można instalować w pokojach dla dzieci, ponieważ ogromnie poprawia komfort przebywania w pokoju – w zbyt nagrzanym pomieszczeniu trudniej jest skupić się na nauce, zabawie lub zasnąć. Wybrane modele mają również wbudowaną funkcję oczyszczacza, dbając o jakość powietrza oraz usuwając z niego zanieczyszczenia, wirusy, bakterie, grzyby czy alergeny.
 3. Używanie klimatyzacji znacząco podnosi rachunki za prąd:
  Nowoczesne klimatyzatory są energooszczędne – większość urządzeń pracujących w trybie chłodzenia czy grzania posiada parametry energetyczne A++, a część urządzeń A+++.
 4. Klimatyzacją nie można ogrzewać budynku:
  Ogrzewanie klimatyzacją jest jak najbardziej możliwe, jest to standardowa funkcja każdego klimatyzatora. To ciekawa alternatywa dla konwencjonalnych źródeł ciepła. W porównaniu do klasycznych sposobów ogrzewania (np. na paliwo stałe) klimatyzator jest opcją, która szybko zapewni komfortową temperaturę w pomieszczeniu.
 5. Klimatyzatory się psują:
  Urządzenia wysokiej jakości, które są regularnie poddawane konserwacji i serwisowaniu, służą przez długie lata, ryzyko awarii jest bardzo niewielkie.

Nasza firma zapewnia nieustanny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
W razie jakichkolwiek wątpliwości czy problemów jesteśmy do Państwa dyspozycji.


Kim jesteśmy

Tej firmie możesz zaufać, znamy się na tym co robimy, za swoją pracę bierzemy pełną odpowiedzialność. Jesteśmy firmą lokalną, która jest blisko Ciebie. W razie potrzeby dotrzemy do Ciebie szybko.    

Dane kontaktowe

KN Instal
ul. Bukowska 113,
43-353 Porąbka
T: (+48) 531-027-037
email: biuro@kninstal.eu

Mapa dojazdu